Zderzenie osobówki z TIRem pod Borową – FOTO, WIDEO

Dzisiaj (18.VIII.16), tuż przed godziną 16:00 do WCPR we Wrocławiu wpłynęły zgłoszenia o wypadku drogowym w miejscowości Borowa, tuż za światłami w kierunku Oleśnicy. Informacja została przekazana do SK KP PSP w Oleśnicy, którego dyżurny zadysponował na miejsce 2 zastępy oleśnickiej JRG. Na miejsce wyjechał również zastęp OSP KSRG Borowa, samochód ratownictwa technicznego z JRG 5 Wrocław, oleśnicki zespół Ratownictwa Medycznego oraz również oleśnicki patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy, osobowe Renault, które leży na dachu, na lewym pasie drogi oraz ciężarowa Scania stojąca na prawym pasie jezdni. W wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące osobówką zostały poszkodowane. W momencie dojazdu służb na miejsce zdarzenia były one przytomne i znajdowały się poza pojazdem.

Udało nam się dotrzeć do relacji świadków zdarzenia jak i kierowcy ciężarówki. Obie wersje są jednak rozbieżne. Według kobiety, która widziała zdarzenie, kierowca Scanii podczas zmiany pasa zahaczył o najeżdżającą osobówkę. W wyniku tego kierująca nią kobieta miała stracić panowanie nad pojazdem i uderzyć w bariery oddzielające pasy ruchu. Następnie samochód przewrócił się na dach. Tej wersji jednak zaprzecza kierowca samochodu ciężarowego. Według niego kobieta straciła kontrolę nad pojazdem a następnie to ona uderzyła w przejeżdżającą sąsiednim pasem ciężarówkę.

Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają pracujący na miejscu policjanci wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Droga w kierunku Oleśnicy przez około 2 godziny była całkowicie zablokowana. Tworzyły się spore korki.

Po około godzinie zastępy z JRG Oleśnicy zakończyły działania i wróciły do bazy. Na miejscu pozostały zastępy z JRG 5 Wrocław i OSP Borowa. Działania Strażaków polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, zablokowaniu skrzyżowaniu oraz kierowaniu na nim ruchem.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SCRt Volvo FM500 |305[D]43| JRG 5 Wrocław

-GBA 2.7/28 Mercedes Atego |339[D]61| OSP KSRG Borowa

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-Alfa Romeo WRD KPP Oleśnica

-Ford Mondeo WRD KMP Wrocław

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”18″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.