Miał ulatniać się gaz a spłonęła potrawa

Dziś (19.VIII.16), około godziny 18:20 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o ulatniającym się gazie w jednym z mieszkań przy ulicy Żeromskiego 15. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp z JRG Oleśnica oraz patrol policji.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, ze z mieszkania na pierwszym piętrze wydobywa się dym. Z uwagi na fakt iż nikt nie otwierał drzwi, została podjęta decyzja o wejściu do mieszkania przez okno.

Do lokalu weszło dwóch ratowników, którzy stwierdzili, że na gazie została pozostawiona potrawa. Garnek wraz z przyrządzanym posiłkiem spłonął, został dość szybko ugaszony. W mieszkaniu nie było w tym czasie lokatorów. Jak mówili mieszkańcy bloku, prawdopodobnie małżeństwo pojechało na działkę.

Przybyła na miejsce policja ustaliła właściciela mieszkania. Mundurowi teraz będą musieli go powiadomić o zaistniałym zdarzeniu. Dzięki czujności sąsiadów udało się jednak uniknąć dużo poważniejszego pożaru.

Punktualnie o godzinie 19:00 działania zostały zakończone, miejsce zdarzenia przekazane policji i zastęp wrócił do koszar. Akcja polegała na: zabezpieczeniu miejsca działań, sprawieniu drabiny D10W i wejściu po niej do lokalu, ugaszeniu płonącego garnka,  odłączeniu prądu i gazu w mieszkaniu, sprawdzeniu budynku przy użyciu detektora wielogazowego oraz przekazaniu miejsca zdarzenia policji.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.