Wypadek między Oleśnicą a Ligotą Wielką – FOTO

Dzisiejszego popołudnia (06.X.16), około godziny 16:40 do SK KP PSP w Oleśnicy wypłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów, na drodze między Oleśnicą a Ligotą Wielką. Na miejsce zadysponowane zostały 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą dwa pojazdy marki Volkswagen T4 oraz T5, które blokują pas drogi w kierunku Ligoty Wielkiej. Jedna osoba jest poszkodowana a w samochodach doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Poszkodowanemu mężczyźnie z VW T4 , do czasu dojazdu karetki pogotowia, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego udzielali ratownicy PSP. Po przekazaniu rannego zespołowi pogotowia i przetransportowaniu do szpitala, okazało się, że doznał on urazu kręgosłupa.

Z ustaleń obecnych na miejscu policjantów wydziału ruchu drogowego, wynika, że do zdarzenia doszło podczas próby wyprzedzenia stojącego Volkswagena T4 przez kierowcę dostawczego T5. W momencie gdy podjął on próbę wyminięcia stojącego pojazdu zorientował się, że nie uda mu się dokończyć manewru z powodu innego pojazdu, który nadjechał z naprzeciwka. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia z innym uczestnikiem ruchu, rozpoczął hamowanie, wracając jednocześnie na swój pas ruchu,  po czym uderzył w stojący samochód na bułgarskich tablicach rejestracyjnych.

Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Byli oni trzeźwi. Ruch w miejscu zdarzenia przez około dwie godziny odbywał się wahadłowo.

Działania zastępów PSP na miejscu zdarzenia polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego poszkodowanemu, odłączeniu akumulatorów, zneutralizowaniu wycieków przy pomocy sorbentu, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych oraz wahadłowym kierowaniu ruchem. Około godziny 18:20 działania na miejscu zostały zakończone a zastępy wróciły do jednostki.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnic

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (P5) SPR Oleśnica

-Fiat Ducato WRD KPP Oleśnica*

PONIŻEJ GALERIA ZDJEĆ

[huge_it_slider id=”37″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.