Dwa zdarzenia nad S8 – FOTO

Dziś (05.X.16), około godziny 16:00 do oficera dyżurnego oleśnickiej policji wypłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów na wiadukcie nad trasą S8, pomiędzy Osiedlem a Wsią Boguszyce. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego a następnie zastęp PSP z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy i Patrol S8.

Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali dwa, blokujące pas jeden pas drogi, rozbite pojazdy- osobowe Volvo S60 oraz dostawczego Fiata Doblo. W związku z nieznacznymi wyciekami, zanieczyszczeniem jezdni oraz uszkodzeniem mienia drogowego na miejsce wysłany został dodatkowo Patrol S8 oraz zastęp PSP.

Jak udało nam się ustalić, prawdopodobnie na skutek niedostosowania prędkośći do warunków atmosferycznych, kierujący pojazdem marki Volvo, około 40-letni mężczyzna, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożne bariery energochłonne. Następnie na rozbitą osobówkę najechał Fiat, również kierowany przez mężczyznę w wielu około 40 lat. Najprawdopodobniej zdarzenie zostanie potraktowane jako dwie oddzielne kolizje

Przybyli na miejsce Strażacy z oleśnickiej JRG zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zneutralizowali rozlane płyny oraz uprzątnęli jezdnię z elementów powypadkowych. Działania na miejscu prowadzone były przez ponad godzinę.

Ruch odbywał się wahadłowo. Pojazdy zostały usunięte z drogi. Jest to już kolejne zdarzenie w przeciągu kilku dni, kóre spowodowane jest zmianą warunków panujących na drodze. Przypomnijmy, tylko w poniedziałek oleśnickie służby odnotowały ponad 10 zdarzeń na powiatowych drogach.

Na miejscu:

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Fiat Doblo Patrol S8

PONIŻEJ GALERIA ZDJEĆ

[huge_it_slider id=”36″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.