Trawy płoną na potęgę. Dziesiątki interwencji Straży

Od dzisiejszego poranka Strażacy z powiatu oleśnickiego interweniowali już kilkadziesiąt razy w związku z pożarami suchych traw. Pomiędzy miejscowościami Łuczyna a Ludgierzowice, na skutek wypalania nieużytków, ogień przeniósł się do pobliskiego lasu. Zagrożenie udało się jednak w porę opanować. Podobne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Krzywoustego w Oleśnicy. Tym razem jednak wskutek pożaru trawy, ogień strawił drewnianą altankę ulokowaną na jednym z ogródków działkowych.

Około godziny 15:00, dwa zastępy JRG Oleśnica udały się do miejscowości Dobra (gm. Dobroszyce), gdzie miał miejsce kolejny pożar nieużytków. Po dotarciu Strażaków ustalono, że płoną suche trawy oraz bele słomy. Przystąpiono do podawania prądów wody oraz gaszenia płomieni przy pomocy tłumic. Strażacy działania na miejscu prowadzili ponad godzinę.

Pomimo wielu apeli Mundurowych, proceder wypalania traw nie zmniejsza się. Niemal codziennie na terenie powiatu dochodzi do wielu pożarów nieużytków. Szczególnie intensywną, jeśli chodzi o działalność podpalaczy, jest okolica Bierutowa, gdzie dziennie mają miejsce średnio 3 pożary. Strażacy apelują o niewypalanie traw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.