Śmigłowiec przyleciał do pacjentki z NZK. Kobiety nie udało się uratować

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:00 oleśnickie służby ratunkowe odebrały zgłoszenie o zatrzymaniu krążenia u kobiety, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Moniuszki w Oleśnicy. Na ratunek 94-latce wyruszyli oleśniccy Strażacy oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z uwagi na brak wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego, na miejsce skierowano stowarzyszenie Służby Ratownicze.

Po dotarciu Ratowników na miejsce zdarzenia potwierdzono zatrzymanie krążenia u starszej kobiety. Przystąpiono do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, w której wykorzystano także defibrylator AED. Akcja była prowadzona przez Ratowników PSP oraz wolontariuszy Służb Ratowniczych, a następnie przez załogę śmigłowca LPR.

Akcja reanimacyjna trwała blisko godzinę. Pomimo wysiłku Ratowników nie udało się uratować życia kobiety. Lekarz stwierdził zgon 94-latki. Około godziny 17:10 śmigłowiec ponownie wzbił się w powietrze i odleciał do kolejnego zdarzenia. Start i lądowanie maszyny zabezpieczali oleśniccy Strażacy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.