Dwie ciężarówki zmiażdżyły dostawczaka. Kierowcę z wraku wycinali Strażacy

Dziś, około godziny 10:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem trzech pojazdów na 56 kilometrze trasy S8. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu udział biorą dwa pojazdy ciężarowe i jeden dostawczy, którego kierowca jest uwięziony we wnętrzu samochodu. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG Oleśnica oraz zastęp samochodem ratownictwa technicznego z JRG Syców. Na miejsce udał się także podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i patrole Policji.

Po dojeździe zadysponowanych zastępów na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochód ciężarowych i dostawczego. W jego wyniku pojazd marki Renault Master został zgnieciony pomiędzy dwoma ciężarówkami. Kabina dostawczaka została na tyle poważnie uszkodzona, że kierowcę z jego wnętrza Strażacy musieli ewakuować przy pomocy zestawu narzędzi hydraulicznych. Następnie został przekazany pod opiekę Ratowników Medycznych.

Obecni na miejscu Ratownicy podstawowego zespołu Pogotowia, po ocenie sytuacji, odwołali lecący do zdarzenia śmigłowiec LPR. Stan poszkodowanego kierowcy nie wymagał aż tak pilnego transportu do szpitala. Po chwili trafił on karetką do placówki przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu.

Jak udało nam się ustalić, kierujący ciężarowym DAF’em mężczyzna, najprawdopodobniej zagapił się, w wyniku czego z impetem uderzył w poprzedzającego go Renault, stojącego na końcu powstałego zatoru. Dostawczak został następnie wepchnięty pod naczepę następnego zestawu ciężarowego. Dokładny przebieg zdarzenia oraz jego okoliczności wyjaśniali Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi zajęli się również kierowaniem ruchem. Ten skierowany został dawną drogą nr 8, przez Oleśnicę. Po pewnym czasie udrożniony został jeden pas w kierunku Wrocławia.

Działania zastępów Straży skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział, wykonaniu dostępu do poszkodowanego i jego ewakuacji a także zabezpieczeniem powstałych wycieków płynów eksploatacyjnych. Po około 2 godzinach zastępy powróciły do koszar.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-SRt Scania P370 |512[D]43| JRG Syców

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Eurocopter EC-135 |Ratownik 13| LPR Wrocław – ZAWRÓCONY

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Renault Trafic – Patrol S-8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.