Tragiczny wypadek przed Borową. Nie żyje motorowerzysta – FOTO, WIDEO

Do tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem pojazdu typu bus oraz motoroweru doszło dziś, tuż przed południem. Na „starej ósemce”, pomiędzy Smardzowem a Borową zderzyły się Renault Trafic oraz motorower. Na miejsce błyskawicznie zostały zadysponowane okoliczne służby ratunkowe, w tym dwa zastępy z JRG Oleśnica. zastęp z JRG 5 Wrocław, zastęp z OSP KSRG Borowa a także zespół Ratownictwa Medycznego i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz kilka patroli Policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu stwierdzono, że w wyniku zderzenia samochodu z motorowerem poszkodowany jest starszy motorowerzysta. Ratownicy przystąpili do udzielania pomocy rannemu mężczyźnie. Ten nie dawał oznak życia – rozpoczęta została resuscytacja krążeniowo – oddechowa, którą następnie przejął przybyły na miejsce zespół Pogotowia. Pojazdy po zderzeniu zablokowały oba pasy drogi w kierunku Wrocławia.

Niestety mimo wysiłku Ratowników Medycznych i Lekarzy nie udało się uratować mężczyzny. Prowadzona ponad godzinę reanimacja nie przyniosła stuków. Lekarz stwierdził zgon. W akcji wykorzystany został między innymi masażer klatki piersiowej Lucas.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego z Wrocławia, kierujący motorowerem poruszając się prawym pasem postanowił zjechać na pas lewy, po którym poruszał się Renault. Wskutek feralnego manewru wykonanego przez 71-letniego motorowerzystę doszło do zderzenia obu pojazdów. Jednoślad przewrócił się na bok a następnie przez kilkanaście metrów sunął po jezdni.

Droga na chwilę obecną jest całkowicie zablokowana. Na miejscu trwają czynności dochodzeniowo – śledcze pod nadzorem prokuratora. Policja wyznaczyła objazd przez Stępin. Jak poinformowali nas Mundurowi utrudnienia potrwają minimum do godziny 18:00.

PILNE: Wypadek Śmiertelny między Smardzowem a Borową. Na miejscu LPR, Straż, Pogotowie i Policja. Droga całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazd. W zdarzeniu zginął motorowerzysta.

Opublikowany przez Oleśnica998 na 18 maja 2017

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/20 Mercedes Atego |305[D]21| JRG 5 Wrocław

-GBA 2.7/28 Mercedes Atego |339[D]61| OSP KSRG Borowa

-D 08 03 – Mercedes Sprinter |ZRM (S)| PR Wrocław

-Eurocopter EC-135 Ratownik13 LPR Wrocław

-KIA Ceed WRD KMP Wrocław

-Fiat Ducato APRD WRD KMP Wrocław

-Honda CBF1000 WRD KMP Wrocław

-Honda CBF1000 WRD KMP Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.