Pożar quada na drodze do Nieciszowa

Dzisiejszego wieczoru, tuż po godzinie 21:00, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o pożarze pojazdu typu quad, na drodze pomiędzy Nieciszowem a Smardzowem. Na miejsce udał się jeden zastęp ratowniczo – gaśniczy z oleśnickiej Jednostki PSP a także patrol Policji.

Po dojeździe zastępu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że ogniem w całości objęty jest quad, którego kierowca jest obecny na miejscu zdarzenia. Żadnej z podróżujących nim osób nic się nie stało. Pożar został ugaszony przy pomocy prądu wody z szybkiego natarcia. Pojazd spłonął doszczętnie.

Działania zastępu Straży Pożarnej skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu a następnie dogaszeniu płonącego pojazdu. Jak udało nam się dowiedzieć quad miał być tak zwaną „samoróbką”, a jego właściciel chwilę wcześniej zatankował do niego paliwo na pobliskiej stacji benzynowej. Dokładne okoliczności zajścia wyjaśniać będzie jednak Policja. Po około 40 minutach działań zastęp wrócił do jednostki.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.