Pożar sadzy w budynku przy ulicy 11 Listopada

Około godziny 11:20, Wojewódzkie Centrum Powiadamiana Ratunkowego we Wrocławiu, otrzymało zgłoszenie o pożarze przewodu kominowego w budynku wielorodzinnym przy ulicy 11 Listopada w Oleśnicy. Informacja ta została przesłana do lokalnych służb. Do akcji wyruszyli Strażacy a także Policjanci.

Po dojeździe pierwszego zastępu Straży na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że najprawdopodobniej płonie sadza w przewodzie kominowym, do którego dostęp jest utrudniony. W związku z tym na miejsce polecono zadysponowanie autodrabiny Iveco Magirus.

Ratownicy pracując na dachu oraz w koszu drabiny pożar ugasili przy pomocy piasku, którym została zasypana płonąca sadza. Jak udało nam się ustalić przyczyną jej zapłonu była zbyt intensywna próba rozpalenia w piecu przez starszą kobietę. Dodatkowo jej mieszkanie zostało mocno zadymione.

Niegroźny pożar wywołał dość duże zamieszanie. Zadymione zostało również okoliczne podwórko. Na szczęście nikomu nic się nie stało a także nie odnotowano większych strat materialnych. Na sam koniec dla pewności budynek został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Zagrożenia nie stwierdzono. Zastępy po około godzinie akcji wróciły do jednostki.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Olesnica

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

fot.KJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.