Rowerzysta potrącony na skrzyżowaniu Dobroszyckiej i Wojska Polskiego

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 20:20, na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Dobroszyckiej w Oleśnicy doszło do zdarzenia drogowego. Potrącony został tam został rowerzysta, który odniósł obrażenia kończyny dolnej. Na miejsce wypadku zadysponowany został podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego z Twardogóry oraz patrol Policji.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia zjawili się Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku oraz udzielili pomocy poszkodowanemu rowerzyście. Do pomocy włączył się również jeden ze Strażaków z OSP Dobroszyce, który przejeżdżając prywatnym samochodem najechał na zdarzenie. Wraz z Policjantami udzielał rannemu mężczyźnie pomocy przedmedycznej do czasu dojazdu karetki Pogotowia.

Ambulans, który po kilkunastu minutach przybył na miejsce zdarzenia, przejął poszkodowanego a następnie przetransportował do go oleśnickiego szpitala. Rowerzysta doznał  urazu lewej nogi.  Jego stan na szczęście nie jest poważny i nie zagraża życiu mężczyzny.

Na feralnym skrzyżowaniu trwają policyjne czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności zdarzenia. Występują lekkie utrudnienia w ruchu, na miejsce kieruje się również grupa dochodzeniowo – śledcza. Zdarzenia na chwilę obecną traktowane jest jako wypadek.

Jak udało nam się ustalić, kierujący Oplem Astrą mężczyzna, wyjeżdżając z ulicy Dobroszyckiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście poruszającemu się ulicą Wojska Polskiego od strony Smardzowa. Mimo iż w momencie zdarzenia nie zapadł jeszcze zmrok cyklista był odpowiednio oświetlony a także posiadał elementy odblaskowe. Oboje kierujący byli trzeźwi.

Na miejscu:

-D 07 04 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.