Peugeot spłonął na szpitalnym parkingu

Tuż po godzinie 14:00, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu za szpitalem. Dyżurny Stanowiska Kierowania informację przekazał również pozostałym służom – Policji, jednocześnie dysponując na miejsce dwa zastępy gaśnicze z oleśnickiej jednostki Straży.

Zastępy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastały pojazd osobowy marki Peugeot 308, którego komora silnika objęta była w całości ogniem. Dodatkowo pojazd posiadał instalację gazową, co stwarzało jeszcze większe ryzyko. W związku z tym Strażacy zmuszeni byli do wybicia szyby samochodu aby dostać się do jego wnętrza i zakręcić dopływ gazu.

Pożar został dość szybko opanowany i ugaszony. Ogień nie zdążył przenieść się na żadne z zaparkowanych w pobliżu aut. Na szczęście również nikt nie ucierpiał. Strażacy na wszelki wypadek sprawdzili jeszcze komorę silnika kamerą termowizyjną aby wykluczyć pojawienie się nowych zarzewi ognia. Zagrożenia nie stwierdzono. Zastępy po kilkunastu minutach wróciły do jednostki. Na miejscu pozostała Policja wraz z właścicielem pojazdu. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Olesnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22|JRG Oleśnica

-Renault Master APRD WRD KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.