Nowe radiowozy dla Policji

Policjanci z terenu powiatu oleśnickiego wkrótce wzbogacą się o przynajmniej dwa fabrycznie nowe radiowozy. Najprawdopodobniej do lokalnych stróżów prawa trafią pojazdy marki Opel Corsa oraz KIA Ceed. Informacje o zakupie łącznie 37 pojazdów, na swojej stronie internetowej,  opublikowała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Koszty zakupu 18 samochodów marki KIA, 18 Opli oraz jednej nieoznakowanej Skody zostały pokryte z budżetu Policji oraz ze środków lokalnych samorządów. Docelowo radiowozy miałyby służyć na terenie 14 powiatów. „Radiowozy, które niebawem trafią do policjantów z wielu jednostek garnizonu dolnośląskiego są obecnie w końcowej fazie przygotowań…„- czytamy w komunikacie KWP we Wrocławiu. Może to oznaczać, że najprawdopodobniej jeszcze w tym roku wyjadą one na drogi naszego powiatu oraz województwa.

Warto tu również wspomnieć, że policjanci z terenu powiatu dysponują kilkoma takimi samymi pojazdami, jakie mają wkrótce otrzymać. Jeden z nich- KIA Ceed – na co dzień służy w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, natomiast drugi- Opel Corsa – swoją służbę pełni w Posterunku Policji w Międzyborzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.