Dwa zdarzenia drogowe na DK25 – FOTO

Dzisiejszego dnia (26.VI.16), około godziny 15:00, na odcinku DK 25 miedzy Sokołowicami a Ostrowiną doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

Kilkanaście minut przed godziną 15:00, na słynnym już łuku drogi krajowej nr 25 pod Ostrowiną doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący Fordem Transitem mężczyzna nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych i wypadł z drogi. Na miejsce został skierowany policyjny patrol ruchu drogowego.

Funkcjonariusze oleśnickiej „drogówki”, którzy dojechali na miejsce zdarzenia po ustaleniu okoliczności, nie ukarali jednak kierowcy mandatem karnym. Nie uszkodził on bowiem żadnego mienia drogowego oraz sam podróżował pojazdem. Z uwagi na zanieczyszczenie jezdni spowodowane zdarzeniem, około godziny 15:00 na miejsce został wysłany zastęp z JRG Oleśnica celem jej uprzątnięcia.

W trakcie dojazdu, Strażacy najechali na kolejne zdarzenie. Na łuku drogi, tuż za zjazdem na Brzezinkę, osobowy Peugeot 206 kierowany przez młodą kobietę wypadł z drogi. Po rozpoznaniu dowódca stwierdził, że w wyniku zdarzenia dwie osoby podróżujące pojazdem są lekko ranne oraz doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych. Na miejsce polecono zadysponowanie karetki pogotowia oraz patrolu policji, a także drugiego zastępu, który uda się do zdarzenia, przy którym pierwotnie miało działać pierwszowyjazdowe Iveco z oleśnickiej jednostki PSP.

Do czasu dojazdu ambulansu, osobom poszkodowanym ratownicy PSP udzielali wparcia psychicznego. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone oraz odłączony został akumulator. Policjanci ruchu drogowego, którzy zostali wysłani do zdarzenia, po dojeździe przebadali kierująca na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu oraz ustalili okoliczności zdarzenia.

Z informacji, do których udało nam się dotrzeć, kierująca Peugeotem na ostrowskich numerach rejestracyjnych, jadać od strony Oleśnicy, jak kierowca z poprzedniego zdarzenia, nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego kierowany przez nią pojazd wpadł do przydrożnego rowu i kilka razy się od niego odbił. Była ona trzeźwa, uskarżała się na ból ręki.

Po dojeździe na miejsce karetki, poszkodowana została przekazana pod opiekę ratowników. Mężczyzna, który również podróżował pojazdem nie wymagał pomocy medycznej. Z informacji, które uzyskaliśmy od rzecznika prasowego policji, wynika, że zdarzenie prawdopodobnie zostanie zakwalifikowane jako kolizja, a jej sprawca zostanie ukarany mandatem karnym.

Działania zastępu przy tym zdarzeniu trwały ponad godzinę i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanym, wahadłowym kierowaniu ruchem, uprzątnięciu jezdni oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Natomiast kilkuminutowe działania przy zdarzeniu z udziałem busa polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, kierowaniu ruchem oraz uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych. Na tym odcinku trasy panowały spore utrudnienia w ruchu, tworzyły się korki.

SiŚ (1):

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Mercedes Sprinter ZRM (P) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

SiŚ (2):

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.