Poranny wypadek na S8

Dzisiaj (28.VI.16), około godziny 3:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na 60 kilometrze trasy S8. Do zdarzenia zostały zadysponowane po 2 zastępy z JRG Oleśnica i OSP KSRG Ligota Polska, zespół Ratownictwa Medycznego, patrol policji ruchu drogowego oraz patrol S8.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział jeden pojazd marki Mercedes Sprinter, blokuje on jeden z pasów drogi w kierunku Wrocławia oraz kilka osób jest lekko rannych. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, w pojeździe został odłączony akumulator.

Przybyły na miejsce zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował jedną z osób poszkodowanych do szpitala. Jego dokładny stan nie jest aktualnie znany. Pozostałe osoby podróżujące busem nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ruchu drogowego ustalili, że kierujący Sprinterem obywatel Bułgarii, stracił panowanie nad pojazdem, prawdopodobnie na skutek zaśnięcia, i uderzył w skrajne a następnie oddzielające pasu ruchu bariery energochłonne. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo- śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Mundurowi wykonywali czynności konieczne do prowadzonego w tej sprawie dochodzenia.

Działania zastępów na miejscu trwały ponad 5 godzin, polegały one na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu pomocy przedmedycznej oraz wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym. Na skutek zdarzenia zablokowany został jeden pas drogi, mimo to ruch na tym odcinku odbywał się bez większych utrudnień.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Mercedes Atego |519[D]41| OSP KSRG Ligota Polska

-SLRd Volkswagen T4 |519[D]42| OSP KSRG Ligota Polska

-Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo KPP Oleśnica

-Mercedes Sprinter PatrolS8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.