Wypadek na Wojska Polskiego- FOTO, WIDEO

W dniu dzisiejszym (23.VI.16), około godziny 16:30 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Wojska Polskiego, na wysokości stacji paliw. Na miejsce zostały zadysponowane 2 zastępy z oleśnickiej JRG, zespół Ratownictwa Medycznego oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy marki Opel oraz Mazda, dwie osoby w tym małe dziecko są poszkodowane oraz prawdopodobny sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia. Do czasu dojazdu karetki pogotowia, która jechała aż z Twardogóry, pomocy przedmedycznej udzielali ratownicy PSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ambulansu, osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę ratowników medycznych, a następnie odtransportowane do szpitala, prawdopodobnie we Wrocławiu. Na czas działań ratowniczych dwa pasy drogi, w kierunku Spalic, przez co tworzyły się korki.

Ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów „drogówki” wynika, że mężczyzna kierujący Oplem Astrą, wykonując niedozwolony manewr skrętu na stację benzynową doprowadził do bocznego zderzenia z prawidłowo jadącą, od strony miasta, Mazdą. Sprawca wypadku, czyli mężczyzna kierujący Oplem, przed dojazdem służb ratunkowych, oddalił się z miejsca zdarzenia. Może to wskazywać, że mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Mimo wszystko mundurowi nie mieli trudnego zadania z ustaleniem jego danych osobowych, bowiem ten pozostawił w swoim pojeździe dokumenty, w tym dowód osobisty. Także kobieta, która z nim jechała została przewieziona na komendę policji, celem przesłuchania.

Działania zastępów PSP na miejscu zdarzenia trwały około 2 godzin, a polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy przedmedycznej i wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, pomocy w usunięciu pojazdów z drogi oraz uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych.

Na miejsce zdarzenia wysłana została również grupa dochodzeniowo- śledcza oleśnickiej komendy policji. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i pomiary miejsca zdarzenia. Z pojazdu zostały również ściągnięte odciski linii papilarnych oraz pozostałe czynności niezbędne do prowadzonego postępowania oraz identyfikacji kierowcy. Na miejscu panowały spore utrudnienia w ruchu, niemożliwe było również skorzystanie z pobliskiej stacji paliw, ponieważ wjazd do niej został zablokowany przez rozbite pojazdy.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIEŻEJ GALERIĄ ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.