Zderzenie z udziałem samochodu ciężarowego za Smardzowem

Dzisiaj, około godziny 17:30 na drodze pomiędzy Smardzowem a Borową doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. Jedna osoba w jego wyniku miała zostać poszkodowana. W związku z tym na miejsce udały się dwa zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz dwa patrole Policji.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Strażacy, którzy zastali pojazdy marki DAF oraz Mazda, które uległy wypadkowi blokując dwa pasu ruchu w kierunku Wrocławia. Około 45-letni kierowca pierwszego z nich uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Początkowo pomocy udzielali mu Ratownicy PSP a po chwili załoga podstawowej karetki Pogotowia. Ten ostatecznie odmówił pomocy medycznej oferowanej mu przez Ratowników Medycznych.

Jak ustalili pracujący na miejscu Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oleśnickiej Komendy, kierujący ciężarówką obywatel Rumunii, podczas zmiany pasa z lewego na prawy, nie zauważył jadącej już nim kierującej Mazdą, w wyniku czego zahaczył o tył osobówki, która następnie obróciła się, znalazła przed maską zestawu i po chwili uderzyła w bariery energochłonne oddzielające pasy ruchu.

Po blisko godzinie ruch na drodze został przywrócony. Uszkodzone pojazdy zostały usunięte na pobocze a wycieki płynów oraz elementy powypadkowe z jezdni usunęli Strażacy. Ci około godziny 18:30 powrócili do jednostki. Na miejscu nadal czynności prowadzą Funkcjonariusze Ruchu Drogowego, którzy ukarali obcokrajowca mandatem karnym. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P) | SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

2 myśli na temat “Zderzenie z udziałem samochodu ciężarowego za Smardzowem

 • 3 sierpnia 2017 o 18:54
  Permalink

  Mala poprawka. Kierujacy ciezarowka obywatel Rumuni jechal lewym pasem wyprzedzajac kobiete w osobce ktora poruszala sie prawym pasem. Nagle zaczal skracac w prawo zahaczajac w tyl osobowke przez co kobieta wpadajac e poslizg wpadla na barierki. Tak to wygladalo bo bylem swiadkiem zaistnialej sytuacji.

  Odpowiedz
  • 3 sierpnia 2017 o 19:58
   Permalink

   Zgadza się, w pośpiechu pomyliła się kolejność zmiany pasów. Przepraszamy za zaistniały błąd

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.