Dzieci odkręciły zawór tlenu za szpitalem. Kilkunastometrowa chmura gazu i interwencja Strażaków

Około godziny 19:30, Dyżurna Operacyjna Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrała zgłoszenie od jednego z mieszkańców ulicy Krzywoustego, o tym, że na terenie szpitala doszło do rozszczelnienia zbiornika z nieznanym gazem. Ten miał wydobywać się na kilkanaście metrów wzwyż stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla ludzi. Na miejsce niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z oleśnickiej JRG oraz lokalni Policjanci.

Przybyłe na miejsce zastępy Mundurowych potwierdziły zgłoszenie. Za budynkiem szpitala doszło do wycieku tlenu medycznego ze zbiornika. Chmura gazu była wysoka na kilkanaście metrów a z uwagi na intensywność wydobywania się go cały zbiornik momentalnie został pokryty warstwą lodu.

Strażakom szybko udało się zakręcić zawór, który jak się okazało, dla zabawy odkręciły dzieci w wieku szkolnym, po czym oddaliły się w nieznanym kierunku. Ze zbiornika ulotniło się blisko 50% początkowej ilości tlenu medycznego. Na uwagę zasługuje fakt iż ogrodzenie tejże stacji jest niekompletne a każdy zainteresowany może bez problemu może się dostać poprzez ubytek w siatce do całej aparatury.

Działania zastępów PSP oraz Policjantów skupiły się głównie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia od dostępu osób trzecich. Po chwili Strażacy zakręcili otwarty zawór. Sprawdzone zostało również stężenie gazów przy pomocy detektorów. Te na szczęście nic niepokojącego nie wykazały a po przekazaniu miejsca zdarzenia Strażacy wrócili do bazy.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Jedna myśl na temat “Dzieci odkręciły zawór tlenu za szpitalem. Kilkunastometrowa chmura gazu i interwencja Strażaków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.