Zderzenie trzech osobówek na trasie Oleśnica – Bierutów. Droga jest całkowicie zablokowana

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 22:15, do Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Krzywoustego, pomiędzy miastem a miejscowością Świerzna. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy JRG Oleśnica. Do zdarzenia udały się również patrole Policji oraz zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dotarciu zastępów na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą 3 pojazdy osobowe, którymi w momencie zdarzenia podróżowało łącznie 10 osób. Dwie z nich zostały poszkodowane. Rannym pomocy udzielali Strażacy a następie podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego. W wyniku najechania na tył Opla przez Audi, doszło do rozszczelnienia instalacji LPG co skutkowało wyciekiem gazu z pierwszego pojazdu. Samochód został zabezpieczony przy pomocy warstwy piany ciężkiej.

Jak udało nam się ustalić, kierujący pojazdem marki Audi A4, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości oraz odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego „otarł się” o Volkswagena Golfa a następnie z dużą siłą najechał na tył Opla Zafiry. Droga w miejscu wypadku jest wciąż zablokowana w obu kierunkach. Dwaj poszkodowani trafili już do szpitala. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Na miejscu działania wciąż prowadzą dwa zastępy oleśnickich Strażaków. Trwa zabezpieczanie oraz oświetlanie terenu akcji.

Siły i Środki:

GBARt 2.5/16 Iveco Eucorargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica*

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

-Opel Astra KP Bierutów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.