Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy już na wyposażeniu oleśnickiej JRG

Do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, dotarł nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy na podwoziu Renault D16. Wóz docelowo służbę pełnił będzie w lokalnej jednostce Straży Pożarnej, jako tzw. drugi rzut. Pojazd niebawem zastąpi kilkunastoletniego już GBA Star/MAN’a.

Nowy nabytek oleśnickich Strażaków posiada zbiornik wody o pojemności 3 tysięcy litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 300 litrów a także autopompę o wydajności 1600 litrów na minutę. Samochód wyposażony został w napęd na wszystkie cztery koła, dzięki czemu będzie mógł godnie zastąpić swojego poprzednika w działaniach w trudnym terenie.

Już wkrótce wóz zostanie wprowadzony do podziału bojowego. Na chwile obecną musi zostać jeszcze zarejestrowany oraz doposażony w niezbędny sprzęt. Jak udało nam się ustalić, pojazd ma pełnić również funkcję z zakresu ratownictwa chemicznego. Prawdopodobnie jeszcze do końca miesiąca nowy „22” wyjedzie do pierwszej interwencji. Los jego poprzednika nie jest jeszcze do końca znany. Najprawdopodobniej zostanie jednak w szeregach powiatowej PSP.

2 myśli na temat “Nowy wóz ratowniczo – gaśniczy już na wyposażeniu oleśnickiej JRG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.