Zderzenie osobówki z busem na drodze krajowej nr 25

Dziś około kwadrans po godzinie 14:00, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy odebrał zgłoszenie dotyczące wypadku komunikacyjnego, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 25 w pobliżu miejscowości Drołtowice. Ze wstępnych informacji wynikało, że zderzyły się tam dwa samochody i dwie osoby są poszkodowane. Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie dwa zastępy z JRG Syców a także zaalarmowano pobliską jednostkę OSP KSRG Drołtowice. Na miejsce udał się także podstawowy zespól Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia. Na 352 kilometrze drogi K25 zderzyły się osobowy Mercedes oraz dostawcze Iveco. W obu pojazdach podróżowali wyłącznie kierowcy, którzy ewakuowali się z pojazdów przed przybyciem JOP na miejsce zdarzenia. Obaj mężczyźni doznali niegroźnych obrażeń ciała, a po przebadaniu przez przybyły ZRM, pozostali na miejscu zdarzenia. Działania zastępów skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy w usunięciu wraków z jezdni a także sorpcji powstałych wycieków płynów eksploatacyjnych. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu zostały przekazane protokolarnie właścicielom. Po około godzinie działania zostały zakończone a zastępy powróciły do koszar.

Pracujący na miejscu Mundurowi zajęli się wyjaśnianiem dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia.  Jak udało nam się ustalić, jako sprawcę zajścia wytypowali oni kierującego Mercedesem. Około 40-letni mężczyzna nie zachował szczególnej ostrożności podczas próby wykonania manewru skrętu w lewo, w drogę leśną, w wyniku czego doprowadził do zderzenia bocznego z wyprzedzającym go pojazdem dostawczym marki Iveco. Pojazdy po zderzeniu znalazły się częściowo na poboczu. Na sprawcę zdarzenia Policjanci nałożyli mandat karny, a od obu pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne z powodu powstałych uszkodzeń, dyskwalifikujących je z dalszej jazdy. Przez blisko godzinę ruch w miejscu kolizji był całkowicie zablokowany.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |512[D]21| JRG Syców

-GCBARt 4/32 Mercedes Atego |512[D]25| JRG Syców

-GBA 2.24 Star/MAN |519[D]85| OSP KSRG Drołtowice

-D 01 22– Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Syców

-KIA Ceed KP Syców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.