Wykonywał niedozwolony manewr – doprowadził do zderzenia z motocyklem

Około kwadrans przed południem, do służby dyżurnej Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do jakiego doszło na ulicy Klonowej, tuż przy rondzie. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego i motocykla. Dyżurny Operacyjny SK zadysponował na miejsce dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Oleśnicy. Do zdarzenia udały się również specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu zastępów na miejsce, w wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdzono treść zgłoszenia. W zdarzeniu udział brały osobowy Citroen Berlingo oraz motocykl, pomiędzy którymi doszło do zderzenia bocznego. W wyniku wypadku, obrażenia ciała odniósł motocyklista, któremu udzielona została pomoc oraz wsparcie psychiczne. Ranny następnie trafił pod opiekę zespołu Ratownictwa Medycznego, który ma go przetransportować do jednego z wrocławskich szpitali. Działania zastępów skupiły się następnie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdów a także sorpcji powstałego rozlewiska płynów eksploatacyjnych.

Obecni na miejscu Mundurowi z oleśnickiego Wydziału Ruchu Drogowego, prowadzą czynności zmierzające do ustalenia dokładnego przebiegu wypadku. Trwają oględziny, obecny jest także technik kryminalistyki. Wstępnie udało nam się ustalić, że winę ponosił będzie kierujący Citroenem. To on bowiem wykonywał niedozwolony manewr skrętu w lewo, w kierunku pobliskiej stacji paliw, przejeżdżając tym samym podwójną linię ciągła i zajeżdżając drogę motocyklowi.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Fiat Ducato KPP Milicz [Technik Kryminalistyki]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.