Zderzenie na drodze do Jenkowic

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 16:30, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym, do jakiego doszło na odcinku drogi pomiędzy Oleśnicą a Jenkowicami. Ze wstępnych informacji wynikało, że jedna osoba jest poszkodowana, a w zdarzeniu biorą udział dwa pojazdy. Na miejsce niezwłocznie udały się dwa zastępy Straży Pożarnej z oleśnickiej JRG, specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu zastępów na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą samochód osobowy marki Ford Mondeo a także pojazd Volkswagen T5. Pierwszy z nich znajdował się częściowo poza drogą, natomiast drugi blokował pas ruchu w kierunku Jenkowic. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba – mężczyzna, który doznał urazu kończyny górnej. Został zaopatrzony przez Ratowników Straży, a następnie przekazany pod opiekę zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z winy kierującego Fordem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, biegnącej od miejscowości Dąbrowa, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, poruszającemu się prawidłowo w stronę Jenkowic, Volkswagenowi. Na miejscu nadal pracują Policjanci, którzy ustalają dokładne okoliczności wypadku. Ruch jest utrudniony i odbywa się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.