Pustostany w ogniu i słup czarnego dymu nad miastem

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 18:15, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy, otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, mówiące o pożarze garaży, mieszczących się w bliskości bloków mieszkalnych przy ulicy Leśnej. Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane dwa zastępy gaśniczej z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, które po niespełna dwóch minutach były już na miejscu. Do zdarzenia udał się również patrol Policji.

Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku rozpoznania ustalił, że pożarem objęta jest konstrukcja dachu dwóch sąsiadujących ze sobą opuszczonych, przeznaczonych do rozbiórki garaży. Z uwagi na płonące materiały (drewno, pianka oraz papa) panowało silne zadymienie. Dym widoczny był z różnych częsci miasta. Ratownicy pracujący w aparatach ochrony układu oddechowego podali dwa prądy wody w natarciu na objętą ogniem konstrukcję. Po kilkunastu minutach pożar został opanowany i przystąpiono do dogaszania.

Z uwagi na znaczne naruszenie konstrukcji nośnej dachu i zagrożenie zawaleniem, koniczne było jej rozebranie. Następnie została ona dokładnie przelana i dogaszona. Po około godzinie działania gaśnicze zostały zakończone. Miejsce zdarzenia zabezpieczono taśmą ostrzegawczą a zastępy powróciły do koszar.  

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.