Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu w Jenkowicach

Dzisiejszego popołudnia, tuż przed godziną 15:00, oleśnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenia o wypadku drogowym, z udziałem dwóch samochodów ,w miejscowości Jenkowice. Na miejsce zdarzenia, do którego doszło na owianym złą sławą skrzyżowaniu dróg prowadzących do Dobrzenia, Dobroszyc bądź Stępnia, udały się zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego a także Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Ratownicy, którzy dotarli na miejsce zdarzenia zastali dwa rozbite pojazdy, z których jeden znajdował się poza drogą. Dwie osoby podróżujące Volkswagenem Passatem, który „wylądował” w przydrożnym rowie zostały ranne. Prowadzący go mężczyzna doznał urazu kończyny górnej oraz prawdopodobnie kręgosłupa, natomiast jego pasażerka wymagała udzielenia pomocy związanej z dolegliwościami w odcinku szyjnym. Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy udzielali oleśniccy Strażacy, którzy po chwili przekazali poszkodowanych przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego. Oboje trafili do szpitali, jednak ranna kobieta została przewieziona do niego przez przybyłych członków rodziny.

Jak ustalili obecni na miejscu Mundurowi, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej z winy kierującej pojazdem Ford C-MAX. To ona, wyjeżdżając z drogi prowadzącej do Dobrzenia, miała nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu w kierunku Dobroszyc, Volkswagenowi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwy, a ono samo zostało zakwalifikowane jako wypadek. Na miejscu w późniejszym czasie oględziny wykonywała policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.