Nietrzeźwy kierowca doprowadził do poważnego zderzenia

Około kwadrans przed godziną 18:00, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 451, przebiegającym przez miejscowość Świerzna, doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych- Fiata Multipli i Volkswagena Passata. Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, któego operator przekazał formatkę do oleśnickich służb. Na miejsce niezwłocznie udały się zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrole Policji.

Praktycznie wszystkie służby dotarły na miejsce jednocześnie. Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli odcinek trasy, na którym doszło do wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz zaopiekowali się lżej rannym mężczyzną. Ekipa pogotowia udzielała bowiem pomocy medycznej ciężej poszkodowanemu. Strażacy udzielili również wsparcia psychicznego pozostałym uczestnikom zdarzenia- matce z kilkunastomiesięcznym dzieckiem.

Mundurowi po wstępnym rozeznaniu sprawy ustalili, że sprawca zdarzenia jest nietrzeźwy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika iż kierowca Fiata mógł mieć w momencie zdarzenia nawet 3 promile alkoholu w organizmie. Tuż przed zdarzeniem, wraz ze swoim pasażerem, zaopatrywali się w dodatkowe napoje wysokoprocentowe, na jednej ze stacji paliw. Policjanci dokonali czynności mające na celu zatrzymanie mężczyzny.

Jak wynika z naszych ustaleń, nietrzeźwy kierowca Multipli, przed łukiem drogi miał stracić panowanie nad pojazdem, w wyniku czego tuż za zakrętem zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie następnie zderzył się z prawidłowo jadącym od strony Bierutowa Volkswagenem. Z uwagi na prędkość pojazd wypadł z drogi i po dachowaniu zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej w rowie. Dokładne przyczyny i okoliczności jednak będzie wyjaśniało policyjne postępowanie. Droga jest nadal całkowicie zablokowana w obu kierunkach a na miejscu pracują służby. Ruch pojazdów odbywa się objazdem, przez Świerzną.

Siły i Środki:

GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen T6 WP-I KPP Oleśnica

-KIA Ceed KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.