Zderzenie dwóch osobówek pod centrum handlowym

Dziś, około południa, na ulicy Wojska Polskiego niedaleko nowego centrum handlowego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Najechały tam na siebie Ford i Audi. Na miejsce wypadku udały się dwa zastępy z JRG Oleśnica wraz ze specjalistycznym zespołem Ratownictwa Medycznego z Sycowa i patrolem Policjantów Ruchu Drogowego.

Po dojeździe zastępów PSP na miejsce i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu udział biorą pojazdy marki Ford s-max i Audi A4, pomiędzy którymi doszło do najechania na tył. Samochody po zdarzeniu zablokowały pas drogi w kierunku miasta a pasażerka Audi doznała obrażeń i wymagała udzielenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Działania zastępów trwały do godziny 13:30 i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP i wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej, pomocy w transporcie rannej do karetki Pogotowia, zneutralizowaniu wycieków płynów eksploatacyjnych, wahadłowym kierowaniu ruchem oraz pomocy w usunięciu pojazdów z jezdni.

Na miejscu obecni byli Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, którzy wykonywali czynności pod kątek wypadku. Jak się jednak okazało poszkodowana pasażerka nie doznała poważniejszych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń Mundurowych wynika, że kierujący Fordem około 60-letni mężczyzna nie zachował należytego odstępu od poprzedzającego go Audi, którym podróżowało około 40-letnie małżeństwo.

Na miejscu zdarzenia przez blisko dwie godziny ruch odbywał się wahadłowo. Kierowcy musieli się uzbroić w cierpliwość gdyż natężenie ruchu było dość spore i tworzyły się dłuższe korki. Na chwilę obecną wszystkie służby zakończyły już czynności na miejscu kolizji a ruch odbywa się normalnie.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 07 03 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Syców

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Fiat Ducato WP KPP Olesnica*

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.