Zderzenie DAFa i Renault na Wileńskiej

Około godziny 13:20 Oficer Dyżurny oleśnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Wileńskiej. Miało tam dojść do kolizji pomiędzy ciągnikiem siodłowym marki DAF a samochodem osobowym Renault Kangoo. Na miejsce wysłany został patrol Policjantów Ruchu Drogowego.

Jak się okazało, na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez ciągnik siodłowy wyjeżdżający od ulicy Kresowej, doszło do zderzenia bocznego z „kangurem”, prawidłowo jadącym ulicą Wileńską od strony miasta. Początkowo żaden z uczestników nie uskarżał się na żadne dolegliwości związane ze zdarzeniem.

Jak się jednak okazało, kierujący „renówką” nagle źle się poczuł. Miał się on uskarżać na ból brzucha oraz klatki piersiowej. Na miejsce zostało wezwane Pogotowie Ratunkowe. Przybyli na miejsce Ratownicy Medyczny udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Następnie trafił on do oleśnickiego szpitala.

Nie wiadomo jednak czy zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja czy wypadek. Wszystko jednak wskazywało na zakończenie sprawy na miejscu – mandatem, za spowodowanie kolizji. Kluczowy teraz jednak będzie stan kierowcy Renault. To od niego będzie zależało jaki będzie finał sprawy. Jeśli doznał on obrażeń powyżej dni 7 będzie można mówić o wypadku, jeśli nie to zdarzenia traktowane będzie jako kolizja. Na miejscu czynności wykonują  Funkcjonariusze Policji.

Na miejscu:

-Volkswagen Crafter ZRM (P)D07 02 SPR Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.