Pożar altanki na Lucieniu – FOTO

Około godziny 16:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrało zgłoszenie o płonącej altance na terenie ogródków działkowych przy ulicy Kruczej. Na miejsce został zadysponowane dwa zastępy Strażaków. Powiadomiona została również Policja – do pożaru udał się patrol interwencyjny.

Po dotarciu Strażaków na miejsce zdarzenia i zlokalizowaniu pożaru, stwierdzono, że płonie drewniana altanka o wymiarach około 2×3 metry. W celu dotarcia do ognia rozwinięta została kilkudziesięciometrowa linia gaśnicza, przy pomocy której przystąpiono do przelewania pozostałości po drewnianej konstrukcji.

Z informacji jakie przekazali Strażakom i Policjantom okoliczni działkowicze wynikało iż w środku mogli znajdować się ludzie. Ogródek miał należeć do obywateli Białorusi, którzy również w tym miejscu pomieszkiwali. W związku z powyższym Ratownicy dokonali dokładnego przeszukania pogorzeliska pod katem osób poszkodowanych. Na szczęście jednak nikogo w tym czasie w altance nie było.

Po dokładnym przelaniu pogorzeliska oraz uzupełnieniu zbiornika w wodę zastępy wróciły do jednostki. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie z dowódcą akcji, najprawdopodobniej przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Dokładne przyczyny pożaru będzie wyjaśniało policyjne postępowanie.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Skoda Yeti WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.