Zdarzenie drogowe z betoniarką na Dobroszyckiej – FOTO

Dzisiaj (17.V.16), około godziny 17:30 do SK KP PSP wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na skrzyżowaniu ulic Dobroszyckiej z Wojska Polskiego. Do zdarzenia zostały wysłane 2 zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że na skrzyżowaniu doszło do zderzenia samochodu osobowego z betoniarką w wyniku czego na jezdni powstała plama płynów eksploatacyjnych. Pojazdy, aby nie blokować ruchu, zjechały ze skrzyżowania na pobliskie boczne drogi.

Droga została uprzątnięta z elementów powypadkowych, wycieki zostały zneutralizowane przy pomocy sorbentu. W samochodzie osobowym, znajdującym na drodze gruntowej doszło do wycieku paliwa. Aby nie doszło do zapłonu, na pojazd został niezwłocznie podany prąd piany ciężkiej oraz został odłączony akumulator. Jak się ostatecznie okazało, żaden z uczestników nie odniósł obrażeń ciała.

Przybyli na miejsce funkcjonariuszy „drogówki”, ustalili, że sprawcą zdarzenia jest kierowca betoniarki, został ukarany mandatem karnym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że miał on nie ustąpić pierwszeństwa przejazdu Renault jadącemu ul. Wojska Polskiego. Kierujący osobówką mężczyzna uderzył w bok betoniarki rozbijając przód swojego samochodu.

Działania zostały zakończone około godziny 18:30, polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji płynów z jezdni, podaniu prądu piany na pojazd z wyciekiem paliwa, odłączeniu akumulatorów, wahadłowym kierowaniu ruchem oraz pomocy w usunięciu pojazdu z drogi gruntowej.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21|JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Volkswagen T5 ZRM (P) SPR Oleśnica

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.