Zagapił się na Policjantów – doprowadził do wypadku. Czołowe zderzenie na krajowej 25-tce.

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 17:00, na 365 kilometrze drogi krajowej nr 25, doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Miało to miejsce na oczach Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy podjęli w tym czasie kontrolę innego pojazdu. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do działań na miejscu zdarzenia, jednocześnie powiadamiając o tym facie swojego Dyżurnego. Informacja przekazana została do pozostałych służb.

Dyzurny Operacyjny Stanowiska Kierowani KP PSP w Oleśnicy, na miejsce zdarzenia zadysponował sekcję z JRG Oleśnica a także zastęp z pobliskiej jednostki OSP Sokołowice. Strażacy po chwili dotarli na miejsce i przystąpili do działań, które początkowo skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących w nim udział oraz udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Po kilku minutach na miejsce dotarł także zespół Ratownictwa Medycznego, który przejął osobę ranną od Ratowników Straży.

Do szpitala trafiła jedna osoba. Pasażerka Opla Vectry, z urazem kończyny dolnej, została przetransportowana do jednego z wrocławskich szpitali. Pozostali uczestnicy nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, a obecni na miejscu Policjanci, wyjaśniali dokładne okoliczności zdarzenia. Analizując relację Mundurowych, którzy byli świadkami zdarzenia, wersje obu kierowców oraz ślady pozostawione na jezdni, bezspornie wyłoniono winnego spowodowania zdarzenia. Orzeknięto nim mężczyznę w średnim wieku, który kierował pojazdem marki BMW. To on miał się zagapić na kontrolujących inny pojazd Policjantów, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym Oplem.

Na miejscu zdarzenia kilka godzin pracowały służby. Miejsce zdarzenia, do czasu zakończenia oględzin, zabezpieczane było przez patrol Policji a także zastęp z JRG Oleśnica i OSP Sokołowice. Po zakończeniu czynności przez grupę dochodzeniowo – śledczą, Strażacy usunęli pojazdy z drogi oraz uprzątnęli jej nawierzchnię z pozostałości powypadkowych oraz zneutralizowali wycieki. Przed godziną 20:00, przywrócono ruch na trasie, a zastępy powróciły do koszar.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Star 244 |517[D]42| OSP Sokołowice

-D 07 01 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica*

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-KIA Ceed WP-I KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.