Wypadek trzech pojazdów za Bystrem – FOTO

Dziś (05.VIII.16), około godziny 11:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym 3 pojazdów na drodze między Bystrem a Krzeczynem. Na miejsce zdarzenia przedysponowany został zastęp z JRG Olesnica, działający przy alarmie bombowym, zastęp z OSP KSRG Ligota Mała, zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji ruchu drogowego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że w zdarzeniu biorą udział 3 pojazdy, w tym dwa samochody dostawcze, z czego jeden znajduje się na drodze a drugi na bocznej drodze, oraz samochód osobowy marki Toyota Yaris leżący poza drogą, w zaroślach. Dwie kobiety, w tym jedna ciężarna, podróżujące osobówką doznały lekkich obrażeń ciała, przybyły na miejsce zdarzenia ZRM przetransportował je do oleśnickiego szpitala. Kobiety nadal przebywają w szpitalu, lecz ich życiu jak oraz ciąży nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przybyli na miejsce policjant drogówki zakwalifikowali wypadek jako dwa odrębne zdarzenia. Ustalili oni, że  doszło do nich, w obu przypadkach, na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierowców samochodów dostawczych. Na początku, Renault, na łuku drogi najechało na tył Toyoty, która na skutek uderzenia wypadła z drogi. Następnie starszy mężczyzna kierujący Nissanem, nie zauważył stojącego na drodze Renault, w wyniku czego najechał on na jego tył. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Na miejscu służby nadal prowadzą działania, ruch odbywa się wahadłowo.

Działania zastępu PSP trwają do chwili obecnej i polegają na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP oraz wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, uprzątnięciu jezdni z elementów powypadkowych oraz wahadłowym kierowaniu ruchem. Zaalarmowany zastęp z jednostki OSP w Ligocie Małej został zawrócony z uwagi na wystarczające siły i środki na miejscu zdarzenia.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S) SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

-Skoda Octavia WRD KPP Oleśnica

-GBA 3.5/27 Iveco Eurocargo |519[D]46| OSP KSRG Ligota Mała [ZAWRÓCONY]

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”14″]

 

Jedna myśl na temat “Wypadek trzech pojazdów za Bystrem – FOTO

  • 6 sierpnia 2016 o 00:25
    Permalink

    Deszcz popadal a dotego jeszcze pijaku na drogach się kręcą… i same problemy narastają…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.