Kolejny alarm bombowy w sądzie

Dzisiaj (05.VIII.16), około godziny 10:00 do SK KP PSP wpłynęła informacja, od zarządcy budynku oleśnickiego sądu, o tym, że w budynku może się znajdować bomba. Do interwencji błyskawicznie wyjechał pluton gaśnicy z JRG Oleśnica oraz patrole policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że informacją o podłożonym wpłynęła drogą mailową a wszystkie osoby znajdujące się w budynku zostały ewakuowane. Na miejsce przybyli policyjni pirotechnicy, który przeszukali budynek pod kątem ładunków pirotechnicznych. Na szczęście, po raz kolejny, zgłoszenie nie potwierdziło się. W budynku nie znaleziono żadnych niebezpiecznych materiałów.

Nie jest to pierwszy taki incydent. Do oleśnickich służb informacje o rzekomym podłożeniu bomby w budynku sądu wpływają dość często. Na szczęście żaden z dotychczasowych alarmów nie okazał się prawdziwy a jego sprawcy byli szybko namierzani. Policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie sprawcy zamieszania.

W trakcie prowadzonej akcji jeden z zastępów został przedysponowany do wypadku drogowego w miejscowości Bystre. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu budynku od dostępu osób trzecich oraz przeszukaniu wraz policjantami pomieszczeń. Około godziny 11:30 zastępy wróciły do bazy.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GCBA 8+4/60 Scania G480 |511[D]25| JRG Oleśnica

-SD-42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.