Wypadek podczas prac polowych pod Oleśnicą

W dniu dzisiejszym, około godziny 18:35, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie dotyczące potrzeby wsparcia systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne, przy izolowanym zdarzeniu medycznym, do jakiego miało dojść na terenie miejscowości Smolna. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica a także zaalarmowana została miejscowa OSP. Do zdarzenia z ramienia PRM skierowane zostały oleśnicki specjalistyczny Zespół Ratownictwa Medycznego a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia. Na miejsce udał się także patrol Policji.

W trakcie dojazdu służb przekazana została precyzująca informacja na temat zdarzenia, według której miało dojść do wypadku z udziałem maszyny rolniczej. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu Straży Pożarnej potwierdzono, że w wyniku wypadku podczas prac polowych z wykorzystaniem maszyny rolniczej poszkodowany został starszy mężczyzna. Ranny w wyniku urazu doznał poważnych obrażeń kończyny górnej. Pomocy około 80-letniemu mężczyźnie początkowo udzielali Strażacy. Następnie przekazany został on pod opiekę przybyłego ZRM, który wdrożył medyczne czynności ratunkowe a następnie przekazał załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po wstępnym zaopatrzeniu pacjenta został on przetransportowany drogą powietrzną do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego celem dalszej diagnostyki i hospitalizacji.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia miało dojść podczas pracy z maszyną służącą do zwijania włókniny, która wciągnąć rękę starszego mężczyzny. Ten następnie próbował prawdopodobnie o własnych siłach dotrzeć do swojego domu. Na miejscu zdarzenia obecni byli Policjanci, którzy wyjaśniać będą dokładne przybyły i okoliczności zdarzenia. Działania służb ratunkowych na miejscu zostały już zakończone. Po około godzinie zastępy powróciły do koszar.

Siły i Środki:

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-GCBA 5/36 Scania P370XT |511[D]26| JRG Oleśnica

-GBA 2.5/16 Star 244 |517[D]44| OSP Smolna

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Eurocopter H135 Ratownik-13 – LPR Wrocław

-Opel Astra PP Dobroszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.