Potrącenie pieszej skutkiem najechania na tył Toyoty. Na miejscu wypadku interweniował śmigłowiec LPR

Dziś około kwadrans przed godziną 15:00, na drodze wojewódzkiej nr 368 w miejscowości Smardzów, doszło do zdarzenia drogowego. Wskutek najechania na tył pojazdu marki Toyota przez Volkswagena, doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez wyznaczone przejście dla pieszych. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały zadysponowane wszystkie służby ratunkowe – Straż Pożarna, Policja a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po przybyciu służb na miejsce potwierdzono zgłoszenie. Wskutek najechania na tył Toyoty Yaris, przez kierującego Volkswagenem T4, który nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, doszło do potrącenia poruszającej się przez wyznaczone przejście dla pieszych kobiety. Piesza doznała obrażeń i została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Wrocławiu. Wcześniej pomocy rannej udzielała załoga ambulansu, który najechał na zdarzenie. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń.

Na miejscu pracują nadal służby. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności wypadku. Ruch przez około godzinę był całkowicie zablokowany, obecnie odbywa się już wahadłowo. Pas w kierunku Oleśnicy jest nadal zablokowany. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia czynności przez pracującą grupę dochodzeniowo- śledczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.