Wypadek na skrzyżowaniu Dobroszyckiej i Północnej

Dzisiejszego popołudnia, tuż po godzinie 16:00, Dyżurny Operacyjny SK KP PSP w Oleśnicy otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, mówiące o wypadku drogowym do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulicy Dobroszyckiej i Północnej w Oleśnicy. Z przekazanych informacji wynikało, że w zdarzeniu uczestniczą dwa pojazdy – osobowy oraz dostawczy. Na miejsce niezwłocznie skierowane zostały dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol Policji.

Po dotarciu zastępów na miejsce zdarzenia potwierdzono, że doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów- dostawczego Renault Mastera oraz osobowego Citroena C3. W obu pojazdach w momencie zdarzenia podróżowali jedynie kierowcy. Poszkodowanej kobiecie kierującej Citroenem pomocy udzielali oleśniccy Strażacy. Następnie ranną z urazem nogi przekazano pod opiekę przybyłemu na miejsce zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu zdarzenia wciąż pracują służby. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg zdarzenia, natomiast Strażacy zabezpieczają miejsce wypadku, gdyż wskutek zdarzenia pojazdów na jezdnie wyciekły płyny eksploatacyjne. Wstępnie udało nam się dowiedzieć, że sprawcą zdarzenia jest najprawdopodobniej kierujący, dostawczym Renault, mężczyzna. To on wykonując manewr skrętu w ulicę Północą miał nie udzielić pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającej z naprzeciwka kobiecie w Citroenie doprowadzając do zdarzenia obu pojazdów. Dokładny przebieg zdarzenia jest jednak ustalany przez obecnych na miejscu Mundurowych. Obecnie czynności wykonywane są w kierunku kwalifikacji zdarzenia jako wypadek. Ruch na ulicy Dobroszyckiej odbywa się wahadłowo.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.