Iveco przewróciło się na bok po zderzeniu z BMW

Dzisiejszego poranka, około godziny 8:15, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnicy odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem samochodu dostawczego oraz osobowego w miejscowości Smardzów. Ze wstępnych informacji wynikało, że po zderzeniu jeden z pojazdów przewrócił się na bok. Na miejsce niezwłocznie zostały zadysponowane dwa zastępy z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego jak i również patrol Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dotarciu pierwszego zastępu na miejsce potwierdzono zgłoszenie. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – osobowe BMW, które znajdowało się częściowo na jezdni a częściowo na pobliskim chodniku, oraz dostawcze Iveco Daily, które po zderzeniu z osobówką przewróciło się na bok. W wyniku kolizji nikt nie został poszkodowany, jednakże jego uczestnicy zostali profilaktycznie przebadani przez obecny na miejscu zespół Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów Straży skupiły się głownie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pojazdów biorących udział w kolizji.

Jak udało nam się ustalić, do zdarzenia doszło z winy mężczyzny kierującego pojazdem marki Iveco Daily. To on podczas poruszania się po łuku drogi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego samochód „wyniosło” na przeciwległy pas ruchu, gdzie czołowo-bocznie zderzył się z prawidłowo jadącym BMW. Na sprawcę zdarzenia Mundurowi nałożyli mandat karny. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Ruch na drodze przez kilka godzin był całkowicie zablokowany. 

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 3/16 Renault D16 |511[D]22| JRG Oleśnica

-D 01 09 – Volkswagen Crafter |ZRM (S)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.