Wyciek paliwa na terenie podoleśnickiej stacji benzynowej

Dzisiejszego popołudnia, Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy odebrał informację o wycieku paliwa na terenie parkingu przy jednej ze stacji benzynowych w miejscowości Smardzów. Zgłoszenie odebrano od pracownicy stacji, która poprosiła o interwencję w związku faktem, że zasoby neutralizatorów będące w posiadaniu stacji, nie pozwoliły na skuteczne usunięcie zagrożenia. W związku z tym faktem na miejsce zadysponowany został pierwszowyjazdowy zastęp z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że z jednego z zaparkowanych samochodów ciężarowych – pługopiaskarki Iveco, na płytę parkingu, wycieka olej napędowy. Przystąpiono do zabezpieczania rozlewiska przy pomocy sorbentu, a z uwagi na fakt, że ze zbiornika nadal wyciekało paliwo, podjęto decyzję o przepompowaniu pozostałości cieczy ze zbiornika.

Na miejsce zadysponowany został samochód kwatermistrzowski ze zbiornikiem a także pompą elektryczną do substancji chemicznych. Strażacy przy użyciu urządzenia wypompowali pozostałe około 100 litrów oleju napędowego. Paliwo zostało zabezpieczone i oczekiwać będzie na odbiór przez właściciela. Zagrożenie usunięto, a po około dwóch godzinach działania zostały zakończone a zastępy powróciły do koszar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.