Jedna osoba poszkodowana w wyniku wieczornego zadymienia

Około godziny 19:50, do oleśnickiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wądoły. Na miejsce zadysponowany został jeden zastęp Strażaków z lokalnej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Po dotarciu na miejsce Strażacy, pracując w aparatach ochrony układu oddechowego, dokonali sprawdzenia pomieszczeń budynku pod kątem zarzewi ognia a jednocześnie źródła zadymienia. W wyniku działań nie zlokalizowano źródła ognia, jednak stwierdzono, że najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia przewodu kominowego, w wyniku czego dym wydobywał się do wewnątrz jednego z pomieszczeń, a następnie rozprzestrzeniał się na pozostałe części budynku.

W wyniku zajścia jedna osoba została poszkodowana. Młody mężczyzna podtruł się dymem, w wyniku czego konieczne było wezwanie na miejsce zespołu Ratownictwa Medycznego. Do czasu dojazdu załogi Pogotowia pomocy udzielali mu oleśniccy Strażacy. Wdrożono tlenoterapię a następnie poszkodowanego przekazano Ratownikom Medyczny. Mężczyzna trafił do oleśnickiego szpitala. Na miejscu interweniował także patrol Policji. Aktualnie trwa oddymianie i przewietrzanie budynku.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-KIA Ceed RD KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.