Tragedia w centrum miasta. Ciężarówka rozjechała pieszego

Około godziny 12:00, na odcinku ulicy Lwowskiej, pomiędzy skrzyżowaniem świetlnym z 11 Listopada a rondem Żołnierzy Wyklętych, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Samochód ciężarowy z naczepą potrącił tam około 50-letniego pieszego, który przechodził przez jezdnię. Na miejscu interweniowały lokalne służby ratunkowe.

Jak udało nam się ustalić, około 50-letni mieszkaniec naszego miasta, w chwili zdarzenia wraz ze swoim znajomym przechodził przez ulicę w miejscu niedozwolonym. Obaj mężczyźni poruszali się wzdłuż ciężarówki oczekującej na zmianę światła. Do potrącenia doszło w momencie ruszania ciężarowego Mercedesa. Pieszy został najprawdopodobniej uderzony przez lewy przedni narożnik naczepy.

Z naszych informacji wynika, że po potrąceniu mężczyzny, ten miał wpaść następnie pod koła ciężarówki, która przejechała po ciele pieszego. Do pomocy potrąconemu wyruszył oleśnicki podstawowy zespół Ratownictwa Medycznego a także Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego.

Po dojeździe służb na miejsce przystąpiono do udzielania pomocy mężczyźnie. Finalnie, Ratownicy Medyczni po ocenie stanu pacjenta, odstąpili jednak od czynności ratunkowych, gdyż obrażenia skutkowały natychmiastową śmiercią na miejscu zdarzenia. Wkrótce przybył również lekarz, który potwierdził ten fakt oraz stwierdził zgon pieszego. Zadysponowany zastęp JRG Oleśnica celem sprawienia parawanu osłaniającego ciało denata od wzorku zgromadzonych gapiów.

Na miejscu interweniowały liczne patrole Policji a także grupa dochodzeniowo – śledcza. Czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Mundurowi ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia a także jego szczegółowy przebieg. Ulica Lwowska była przez ponad 2 godziny całkowicie zablokowana.

Na miejscu:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Mercedes Sprinter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Opel Astra WRD KPP Oleśnica

-Kia Ceed WRD KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.