Strażacy z pomocą załodze karetki

Dzisiejszej nocy, przed godzina 23:00, Dyżurna Operacyjna Stanowiska Kierowania KP PSP w Oleśnicy, odebrała zgłoszenie od Dyspozytora Pogotowia Ratunkowego dotyczące prośby w asyście przy transporcie pacjenta z mieszkania do ambulansu. Zdarzenie miało miejsce w jednej z kamienic przy ulicy 11 Listopada. Na miejsce skierowany został pierwszowyjazdowy samochód z oleśnickiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Strażacy udzielili pomocy obecnemu na miejscu zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu pacjenta do karetki. Ten bowiem wymagał zaangażowania do transportu większej ilości Ratowników. Przewlekle chory mężczyzna wraz z całą aparaturą monitorująca oraz podtrzymująca jego funkcje życiowe musiał być niezwłocznie przeniesiony do ambulansu celem przetransportowania do specjalistycznej placówki.

Obecny na miejscu zastęp udzielił asysty dwuosobowemu zespołowi Ratowników Medycznych, którzy następnie przetransportowali mężczyznę do jednego z wrocławskich szpitali. Działania trwały kilkanaście minut po czym Strażacy powrócili do jednostki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.