Śmigłowiec przyleciał do reanimowanego 91-latka. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować

Dziś, po godzinie 16:00, Dyspozytor Skoncentrowanej Dyspozytorni Medycznej we Wrocławiu odebrał zgłoszenie o zatrzymaniu krążenia u starszego mężczyzny, do którego doszło w jednym z lokali gastronomicznych w oleśnickim Rynku. Z uwagi na fakt wolnych zespołów Ratownictwa Medycznego, na miesce skierowana została jednostka wspierająca system PRM- stowarzyszenie Służby Ratownicze, a następnie podstawowy ambulans z podstacji w Sycowie. Do czasu dojazdu służb, świadkowie zdarzenia udzielali pomocy nieprzytomnemu seniorowi- wdrożono resuscytację krążeniowo – oddechową.

Po dotarciu zespołu wolontariuszy kontynuowano akcję, która została następnie przejęta przez przybyłych Ratowników Medycznych. Podjęta została decyzja o wezwaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po przywróceniu czynności życiowych, miał niezwłocznie przetransportować pacjenta do specjalistycznego szpitala.

Maszyna skierowana została na tereny zielone, w ścisłej bliskości parkingu przy sklepie Lidl. Lądowisko zostało przygotowane oraz zabezpieczone przez dwa zastępy Strażaków z JRG Oleśnica. Po przyziemieniu, załoga śmigłowca została przetransportowana wozem bojowym w miejsce trwającej akcji reanimacyjnej. W momencie lądowania trwała ona już około godzinę. Walka o życie seniora toczyła się jeszcze drugie tyle.

Niestety, po około dwóch godzinach intensywnej walki o przywrócenie krążenia 91-latkowi, Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W akcji wykorzystany został między innymi urządzenie do kompresji klatki piersiowej, jednak pomimo wysiłku ekip ratunkowych nie udało się uratować seniora.  Po godzinie 18:00, załoga śmigłowca powróciła na lądowisko, następnie maszyna wniosła się ponownie w powietrze i powróciła do swojej bazy na wrocławskim lotnisku. Służby zakończyły działania i powróciły do macierzystych jednostek. Sprawą zajęła się oleśnicka Policja.

Jedna myśl na temat “Śmigłowiec przyleciał do reanimowanego 91-latka. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować

  • 1 lutego 2019 o 23:48
    Permalink

    Niestety, po około dwóch godzinach intensywnej ,,wali” o przywrócenie krążenia 91-latkowi

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.