Strażacy reanimowali mężczyznę, który spadł z wysokości. Popołudniowa walka o życie na jednym z oleśnickich osiedli

Dzisiejszego popołudnia, około godziny 19:35 do oleśnickiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o upadku starszego mężczyzny z drabiny. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Wikliniarskiej w Oleśnicy. Na miejsce zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Oleśnica. Miało to bowiem związek z brakiem wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego na terenie naszego powiatu. Ratownicy Medyczni udawali się aż z Trzebnicy.

Zastępy Straży Pożarnej po dotarciu pod wskazaną lokalizację zastały leżącego na terenie posesji mężczyznę w wieku około 68 lat. W toku prowadzonych działań z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, Strażacy ustalili, że poszkodowany jest nieprzytomny oraz  nie posiada oznak krążenia. Błyskawicznie przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej, która po kilkunastu minutach była kontynuowana już przy współpracy z zespołem Ratownictwa Medycznego.

Finalnie, po około 35 minutach działań udało się przywrócić krążenie u pacjenta oraz doraźnie ustabilizować jego stan. Ten jest niestety bardzo ciężki. Mężczyzna miał bowiem w wyniku upadku doznać poważnego urazu głowy. Spadając z drabiny podczas wykonywania przydomowych prac, miał bowiem uderzyć głową o stopnie pobliskich schodów. Najprawdopodobniej wskutek doznanego urazu czaszki u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia.

Pacjent przed godziną 21:00 został przetransportowany do jednego z wrocławskich szpitali, gdzie personel medyczny walczy o jego życie, które cały czas jest zagrożone. Działania służb na miejscu zdarzenia zostały już zakończone.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-GBA 2/24 Star/MAN |511[D]22| JRG Oleśnica

-SLRr Tata Xenon |511[D]92| JRG Oleśnica

-D 08 58 – Mercedes Sprinter |ZRM (P) PR Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.