Poważnie wyglądająca kolizja na DK25 w Sokołowicach

Około godziny 9:20, na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Sokołowice, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów- osobowego Forda Fiesty i Audi A4 a także ciężarowego Volvo. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe- Straż Pożarna a także Policja. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia wyjaśniali obecni na miejscu Mundurowi. Policjanci ustalili, że do kolizji doszło w momencie gdy kierujący Audi mężczyzna wyprzedzał ciąg pojazdów. Wtedy na zajmowany przez niego pas miał zjechać starszy mężczyzna kierujący Fordem, w wyniku czego ten uderzył w jego bok. Następnie Audi wpadło w poślizg i sunąc bokiem zjechało z drogi i dachowało. Pojazd „ściął” przydrożne zarośla a następnie uderzył w słup energetyczny. Najprawdopodobniej wtedy w samochodzie urwało się tylne koło.

Na szczęście pomimo niebezpiecznego przebiegu zdarzenia nikt nie ucierpiał. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Policjanci nałożyli na kierującego Forem mandat karny. Ten najprawdopodobniej przyznał się do spowodowania zajścia. Ruch na drodze odbywał się bez większych utrudnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.