Starsza kobieta nie dawała znaków życia – w akcji służby

W dniu dzisiejszym (12.IX.16), chwilę po godzinie 14:00 do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęło zgłoszenie o starszej kobiecie, która od dłuższego czasu otwiera drzwi pracownikowi socjalnemu. Na miejsce został zadysponowany zastęp z JRG Oleśnica, patrol policji oraz zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że w mieszaniu na pierwszym piętrze może znajdować się starsza kobieta, której mogło coś się stać i może wymagać pomocy medycznej. Od ubiegłego tygodnia nie kontaktowała się ani nie otwierała drzwi pracownikowi socjalnemu. Została podjęta decyzja o wejściu do mieszkania przez okno.

Po dostaniu się do lokalu w jednym z pomieszczeń odkryto kobietę w wieku około 80 lat. Wymagała ona pilnego transportu do szpitala. Do czasu dojazdu ambulansu na miejsce zdarzenia KPP udzielali jej ratownicy PSP. Po przybyciu zespołu Ratownictwa Medycznego, kobieta została przetransportowana do karetki. Została ona przewieziona do szpitala.

Działania zastępu trwały około 30 minut i polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawieniu drabiny D10W oraz wejściu po niej do mieszkania, otwarciu drzwi do lokalu, udzieleniu KPP kobiecie oraz pomocy w transporcie jej do karetki.

SiŚ:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica

-Volkswagen Crafter ZRM (S1) SPR Oleśnica

-Hyundai i20 WP-I KPP Oleśnica

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.