Śmiertelny wypadek w Ose – FOTO, WIDEO

Dziś przed południem (11.IX.16), na drodze krajowej nr 25, w miejscowości Ose doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z JRG Syców oraz OSP KSRG Międzybórz, zespoły Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz liczne patrole policji.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów na miejsce stwierdzono, że w zdarzeniu bierze udział pojazd osobowy marki Citroen Xantia, który leży na dachu poza drogą. Dwie osoby podróżujące samochodem zostały poszkodowane oraz uwięzione w pojeździe. Zostały uwolnione przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Niestety u jednej z nich stwierdzono zgon. Był to 88-letni mężczyzna a zarazem kierowca.

Poszkodowana 83-letnia kobieta została przetransportowana do specjalistycznego szpitala przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu przez śmigłowiec medyczny, który wylądował niedaleko miejsca zdarzenia. Doznała ona urazu wielonarządowego, przez cały czas była przytomna oraz wydolna krążeniowo i oddechowo.

Ze wstępnych ustaleń obecnych na miejscu policjantów wynika, że na łuku drogi 88-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, „złapał pobocze” a następnie wypadł z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Pojazdem najprawdopodobniej podróżowało starsze małżeństwo z Niemiec.

Na czas akcji ratowniczej zablokowany był pas drogi krajowej nr 25 w kierunku Warszawy. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Po godzinie 16:00 na miejscu pojawiła się laweta, która zabrała rozbity pojazd. Miejsce zdarzenia do momentu zakończenia wszelkich czynności wykonywanych przez policję oraz prokuratora zabezpieczają Ochotnicy z Międzyborza.

Działania zastępów PSP i OSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanych oraz ich ewakuacji z pojazdu oraz wahadłowym kierowaniu ruchem.

SiŚ:

-GBA 2.5/26 MAN |512[D]21| JRG Syców

-GCBARt 4/30 Mercedes Atego |512[D]25| JRG Syców

-SLRt Ford Transit |519[D]70| OSP KSRG Międzybórz

-GCBA 5/32 MAN |519[D]71| OSP KSRG Międzybórz

-Volkswagen Crafter ZRM (P8) SPR Twardogóra

-Mercedes Sprinter ZRM (P5) SPR Oleśnica

-Eurocopter EC-135 Ratownik-13 LPR Wrocław

-KIA Ceed KP Syców

-KIA Ceed  KP Syców

-Opel Corsa PP Międzybórz

-Hyundai i20 WK KPP Oleśnica

-Citroen Berlingo GD-Ś KPP Oleśnica

WIDEORELACJA

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

[huge_it_slider id=”28″]

 

2 myśli na temat “Śmiertelny wypadek w Ose – FOTO, WIDEO

 • 11 września 2016 o 18:57
  Permalink

  Kilka nieścisłości:
  – pierwszym ZRM na miejscu był zespół P8 z Twardogóry;
  – zespół P z Oleśnicy to P5;
  – zespół S2 nie brał udziału w akcji ratowniczej – potrzebny był lekarz do wypisania protokołu zgonu (o niepodejmowaniu medycznych czynności ratunkowych zdecydował kierownik pierwszego przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego);
  – śmigłowiec lądował bezpośrednio przy miejscu wypadku, a nie w Międzyborzu.

  Odpowiedz
  • 11 września 2016 o 19:43
   Permalink

   Dziękujemy za sprostowanie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.