Służby na ratunek starszej kobiecie

Dzisiejszego wieczoru, około godziny 21:30, do SK KP PSP w Oleśnicy wpłynęła informacja od Dyżurnego Policji o konieczności pomocy w wejściu do jednego z mieszkań przy ulicy Krzywoustego. W środku miała się znajdować starsza kobieta, która od pewnego czasu nie dawała oznak życia. Na miejsce udał się jeden zastęp z oleśnickiej JRG.

Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia zastali obecny już patrol Policji, który wskazał lokal gdzie miała znajdować się potrzebująca pomocy kobieta. Została podjęta decyzja o wejściu do środka przez okno – po drabinie. Ratownicy, który dostali się do wnętrza mieszkania w jednym z pomieszczeń odnaleźli leżącą, nieprzytomną kobietę. Błyskawicznie przystąpili do udzielania jej pomocy.

Z uwagi na chwilowy brak wolnego zespołu Ratownictwa Medycznego do pomocy kolegom wyjechał drugi zastęp Strażaków. Ich pomoc nie była jednak potrzebna gdyż zwolniła się podstawowa karetka Pogotowia, która ruszyła na ratunek kobiecie. Jak się okazało, doznała ona udaru. Konieczny był jej błyskawiczny transport do jednego z wrocławskich szpitali. Ratownicy w asyście Strażaków przetransportowali pacjentkę do ambulansu gdzie dokończyli udzielanie wykwalifikowanej pomocy a po chwili alarmowo wyruszyli w kierunku Wrocławia.

Siły i Środki:

-GBARt 2.5/16 Iveco Eurocargo |511[D]21| JRG Oleśnica [zawrócony]

-SD 42 Iveco Magirus |511[D]51| JRG Oleśnica

-D 07 02 – Volkswagen Crafter |ZRM (P)| SPR Oleśnica

-Fiat Ducato WP-I KPP Oleśnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.