Lądowanie śmigłowca na oleśnickim stadionie – na ratunek 2-letniej dziewczynce we wstrząsie

Dziś w godzinach popołudniowych, na oleśnickim niebie zaobserwować można było krążący śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten, jak się okazało, przyleciał na pomoc 2-letniej dziewczynce, która weszła we wstrząs na skutek użądlenia przez osę. Całość rozegrała się na lokalnym basenie otwartym a na domiar złego na terenie miasta i powiatu nie było wolnego naziemnego zespołu Ratownictwa Medycznego.

Zanim jeszcze na miejscu pojawiła się powietrzna karetka pomocy udzielili oleśniccy Strażacy, którzy wyruszyli do akcji w sile dwóch zastępów. Po chwili na płycie pobliskiego stadionu przyziemiła maszyna wrocławskiego oddziału Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jej załoga błyskawicznie udała się na pobliskie kąpielisko.

W toku prowadzonych przez ekipę śmigłowca badań stwierdzono, że stan dziewczynki poprawił i ustabilizował się. Tym samym nie było konieczności transportu dziecka do wrocławskiego szpitala, narażając ją tym samym na jeszcze większy stres. Po skonsultowaniu sposobu transportu z lekarzem i koordynatorem medycznym podjęto decyzję o przewiezieniu dwulatki samochodem operacyjnym do oleśnickiego szpitala. Ten szczęśliwie przyjął małą pacjentkę.

Po chwili na miejsce lądowania powróciła załoga śmigłowca, po czym ten ponownie wzbił się w powietrze i powrócił do swojej bazy na wrocławskim lotnisku. Jego start jak i lądowanie zabezpieczali obecni na miejscu Strażacy. Akcja ratunkowa trwała do godziny 16:15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.