Służby na ratunek seniorce

Dziś, około godziny 13:20, oleśnickie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenia, z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu, o starszej kobiecie, która miała się przewrócić w swoim mieszkaniu przy ulicy Kilińskiego w Oleśnicy. Informację o zdarzeniu przyjęli Dyżurni Straży Pożarnej, Policji oraz Pogotowia. Na miejsce niezwłocznie udały się dwa zastępy z JRG Oleśnica, zespół Ratownictw Medycznego i patol Policji.

Na miejsce jako pierwsi dotarli oleśniccy Strażacy, którzy po rozpoznaniu ustalili, że w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze budynku miała przewrócić się starsza kobieta. Po chwili miała także wzywać pomocy, co usłyszała jej sąsiadka, w związku z czym powiadomiła służby. Ratownicy niezwłocznie weszli do mieszkania celem udzielenia pomocy kobiecie. Do lokalu dostali się przez okno.

Strażacy podczas udzielania pomocy kobiecie, mieli stwierdzić wystąpienie objawów wskazujących na udar – między innymi niedowładu jednej ze stron ciała. Na miejsce po chwili dojechał wezwany specjalistyczny zespół Ratownictwa Medycznego, któremu przekazano pacjentkę. Po chwili kobieta w asyście ekipy ambulansu oraz Strażaków trafiła do karetki, a następnie została przetransportowana do jednego z wrocławskich szpitali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.