Ostrzeżenie o silnym wietrze i burzach – Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła SMS-y

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla województwa dolnośląskiego. Komunikat dotyczy silnie wiejącego wiatru, którego pojawienie się prognozowane jest już na godzinę 20:00. 

Ostrzeżenie wydali także Dolnośląscy Łowcy Burz. Na swoim Facebook’owym profilu zamieścili również grafikę z przewidywanymi porywami wiatru, na terenie poszczególnych powiatów. Prognozowane zjawisko ma mieć związek z przejściem niżu „Fabienne”.  Według różnych źródeł, od godziny 23:00 do 1:00, nad powiatem oleśnickim mogą pojawić się porywy wiatru dochodzące nawet do 110km/h. Dodatkowo, jak masowo informują na swoich stronach pasjonaci zjawisk meteorologicznych, w kierunku naszego województwa bardzo szybko zmierza silna formacja burzowa z silnymi superkomórkami o dużej aktywności elektrycznej.

Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności. Nie pozastawiajmy samochodów pod drzewami oraz zabezpieczmy wszelkie przedmioty, które mogłyby w wyniku porwania przez wiatr, wyrządzić szkody.

Ostrzeżenie o niebezpiecznym zjawisku rozesłane zostało również drogą SMS przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy treść wiadomości:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.